Топ-10 форекс-брокерів світу 2026: рейтинг найнадійніших компаній
Чому вибір брокера – це половина успіху
Оновлено: травень 2026 Час читання: ~17 хвилин
Форекс у 2026 році – це не просто «купити долар, продати євро». За даними Банку міжнародних розрахунків (BIS), середньодобовий оборот валютного ринку у квітні 2025 року перевищив $9.3 трильйона. Долар США присутній на одному боці угоди у близько 89% всіх транзакцій. Для порівняння: весь фондовий ринок США торгує приблизно на $500 млрд на день – форекс більший у 18 разів.
При таких обсягах правильний вибір брокера означає чесні котирування, швидке виконання і реальний захист коштів. Неправильний вибір – і навіть прибуткова стратегія не врятує від збитків через широкі спреди, затримки виплат або відверте шахрайство.
Розглядаємо 10 брокерів які у 2026 році займають провідні позиції в міжнародних незалежних рейтингах: ForexBrokers.com, BrokerChooser, FXEmpire, TradersUnion. Матеріал розрахований на читачів базового і середнього рівня.
⚠️ Важливо розуміти одразу: за статистикою регуляторів від 65% до 89% роздрібних рахунків при торгівлі CFD з плечем фіксують збитки. Форекс – це не пасивний дохід, а фінансова дисципліна з реальними ризиками.
Як ми відбирали: критерії рейтингу
Перш ніж переходити до списку, важливо розуміти параметри оцінки. Якщо брокер не проходить хоча б один базовий критерій – він не потрапляє до рейтингу незалежно від маркетингових обіцянок.
- Регуляція Tier-1. Ліцензії FCA (Велика Британія), ASIC (Австралія), BaFin (Німеччина), CySEC (Кіпр), CFTC/NFA (США). Це найвищий рівень довіри: регулятори вимагають сегрегації клієнтських коштів, мінімального капіталу і публічної звітності.
- Реальні витрати. Спред + комісія по парі EUR/USD у звичайних ринкових умовах.
- Платформи. Підтримка MetaTrader 4/5, cTrader, TradingView або власних рішень.
- Асортимент. Кількість валютних пар і доступних класів активів.
- Надійність. Рік заснування, капіталізація, відгуки реальних трейдерів, історія без скандалів.
- Доступність. Мінімальний депозит, методи поповнення/виведення, якість підтримки.
№1. IG Group – найкращий універсальний брокер
|
Рік заснування |
1974 (Стюарт Вілер) |
|---|---|
|
Регуляція |
11 ліцензій (8 tier-1): FCA, BaFin, ASIC, CFTC+NFA, FINMA, MAS, JFSA, FMA |
|
Спред EUR/USD |
від 0.6 пунктів |
|
Валютних пар |
90+ |
|
Мін. депозит |
$1 (банк-переказ) / $50 (картки) |
|
Інструментів |
17 000+ |
|
Активних клієнтів |
820 000 (FY25) |
|
Капіталізація |
близько £5 млрд (FTSE 100) |
|
Реальні акції для UA |
✗ – Share Dealing лише UK/EU; українцям через IG International (Bermuda) тільки CFD |
IG Group – найстаріший брокер у рейтингу. Заснований у 1974 році в Лондоні, у березні 2026 року отримав підвищення з FTSE 250 у FTSE 100 – індекс 100 найбільших публічних компаній Великої Британії. Це додаткова гарантія прозорості: компанія публікує квартальну звітність і знаходиться під найсуворішим наглядом ринку.
За результатами тестування ForexBrokers.com у 2026 році IG посів перше місце в загальному рейтингу серед 100+ брокерів. Trust Score 99/99.
Що виділяє IG
- Власний веб-трейдер + MT4, MT5 (доданий у 2026), TradingView, ProRealTime, L2 Dealer – 6 платформ
- Найбільша бібліотека навчальних матеріалів у галузі (IG Academy)
- Доступ до 17 000+ інструментів – від форексу до акцій, ETF, опціонів, крипти
- Demo рахунок $20 000 віртуальних коштів – реальне середовище без ризику
Кому підійде: трейдерам будь-якого рівня яким важлива максимальна надійність і широкий вибір ринків. Українці реєструються через IG International (Bermuda) – там доступні CFD на 13 000+ акцій, форекс, індекси, крипта, але не реальні акції (Share Dealing є лише для UK/EU клієнтів).
Важливо: «IG (також відомий як IG Group, IG Markets, IG Trading) – це британський мультиактивний брокер. У статті використовуємо «IG» як коротку форму для всієї групи.»
Детальніше – у нашій статті «IG Markets: лідер форекс‑ринку 2026».
№2. Interactive Brokers – найнижчі комісії серед великих
|
Рік заснування |
1977 (Томас Петерффі) |
|---|---|
|
Регуляція |
CFTC+NFA, FCA, ASIC, MAS, CySEC та інші – 8 ліцензій tier-1 |
|
Спред EUR/USD |
від 0.2 пп. + комісія (разом ~0.6 пп.) |
|
Валютних пар |
100+ |
|
Мін. депозит |
$0 |
|
Активи клієнтів |
$870.9 млрд (квітень 2026) |
|
Рахунків |
4.86 млн (квітень 2026) |
|
Тікер на NASDAQ |
IBKR |
|
Реальні акції для UA |
✓ – через IBKR Ireland Ltd, 23 000+ акцій на 90+ біржах |
Interactive Brokers – найбільший за обсягом клієнтських активів брокер у рейтингу. У 2025 році IBKR додав 1 мільйон нових рахунків – рекорд за всю історію компанії, що відображає зростаючу довіру до прозорої моделі.
Що виділяє Interactive Brokers
- Агентське виконання – IBKR агрегує котирування від 17 великих банків і стягує прозору комісію без розширення спреду. Немає конфлікту інтересів між брокером і трейдером
- $0.005 за акцію – найдешевша комісія в галузі для торгівлі акціями США (мін. $1 за угоду)
- 150+ ринків у 33 країнах – найширший географічний доступ серед роздрібних брокерів
- TWS Trader Workstation – одна з найфункціональніших платформ на ринку. Крива навчання 2-4 тижні; для ознайомлення є простіший IBKR Web
Кому підійде: досвідченим трейдерам і інвесторам які працюють з обсягами і потребують доступу до глобальних ринків. Українцям доступний напряму через IBKR Ireland Ltd.
№3. Saxo Bank – преміум для серйозних інвесторів
|
Рік заснування |
1992 |
|---|---|
|
Регуляція |
FSA Данія, FCA, ASIC, FINMA, MAS, JFSA – Trust Score 99/99 |
|
Статус |
ліцензований інвестбанк (банк у Данії та Швейцарії) |
|
Спред EUR/USD |
від 0.6 пп. (Classic) |
|
Валютних пар |
185-190 |
|
Мін. депозит |
$0 (Classic) / $200 000 (Platinum) / $1 000 000 (VIP) |
|
Інструментів |
71 000+ (включно з реальними акціями) |
|
Реальні акції для UA |
✓ – через данський підрозділ, 23 000+ акцій + 7 000+ ETF + 5 000+ облігацій |
Saxo Bank – данський інвестиційний банк зі статусом системоутворюючої фінансової організації в Данії. Це не маркетингова заява – Saxo підлягає банківському нагляду на тому ж рівні що HSBC або Deutsche Bank.
Що виділяє Saxo Bank
- Справжня банківська ліцензія – одна з небагатьох серед роздрібних брокерів. Захист FSCS до £120 000 для UK-клієнтів (вище за стандартні £85k)
- 71 000+ інструментів – найбільший асортимент серед усіх рейтингових брокерів. Реальні акції, ETF, облігації, опціони, ф'ючерси, форекс – все на одній платформі
- Нагороди 2026 – найкраща десктопна платформа SaxoTraderPRO, найкращі дослідження, найкращий VIP-сервіс за версією ForexBrokers.com
- Trust Score 99/99 – максимальна оцінка довіри. Pareto з IG
Слабкі сторони: рівні Platinum і VIP вимагають серйозного капіталу. Для Classic – custody fee 0.15% річних і inactivity fee $100 після 180 днів.
Кому підійде: тим хто керує серйозним капіталом і цінує банківську ліцензію вище за низькі комісії. Реально розкривається на рівнях Platinum (від $200k) і VIP (від $1M).
№4. IC Markets – найкращий ECN для скальперів
|
Рік заснування |
2007 |
|---|---|
|
Регуляція |
ASIC, CySEC, FSA Сейшели |
|
Модель |
True ECN – пряма ліквідність |
|
Спред EUR/USD |
від 0.0 пп. (Raw) + $7 RT комісії |
|
Валютних пар |
61 |
|
Мін. депозит |
$200 |
|
Час виконання |
менше 40 мс |
|
Денний оборот |
$29+ млрд |
|
Реальні акції для UA |
✗ – тільки CFD на акції (~2 000+) |
IC Markets – один з найбільших ECN-брокерів за денним обсягом ($29+ млрд). Спеціалізація – найкращі умови виконання для активних трейдерів.
Що виділяє IC Markets
- True ECN модель – ордери клієнтів напряму до ліквідності провідних інвестбанків і хедж-фондів без втручання маркет-мейкера
- Найнижчі середні спреди EUR/USD за даними Myfxbook – близько 0.1 пп. у режимі 24/5
- Швидкість виконання менше 40 мс – критично для скальперських стратегій і алготрейдингу
- Підтримка алгоритмічної торгівлі – Expert Advisors на MT4/MT5, cBots на cTrader, API
Кому підійде: скальперам і алгоритмічним трейдерам – кожна мілісекунда і кожна десята пункту мають значення.
№5. Pepperstone – баланс ціни і якості
|
Рік заснування |
2010 (Мельбурн) |
|---|---|
|
Регуляція |
FCA, BaFin, CySEC, ASIC, DFSA, SCB, CMA Кенія – 7 ліцензій |
|
Спред EUR/USD |
від 0.0 пп. (Razor) + ~$7 RT комісії |
|
Валютних пар |
90+ |
|
Мін. депозит |
$10 (рекомендовано $200+) |
|
Клієнтів |
830 000+ у 170+ країнах (квітень 2026) |
|
Інструментів |
1 350+ |
|
Денний оборот |
$12.55 млрд |
|
Реальні акції для UA |
✗ – тільки CFD на акції (1 200+ позицій) |
Pepperstone – австралійський брокер який поєднує конкурентні умови з широким вибором платформ. 830 000+ клієнтів у 170+ країнах.
Що виділяє Pepperstone
- 5 платформ на вибір – MT4, MT5, cTrader, TradingView і власний застосунок. Один з небагатьох з нативною інтеграцією TradingView
- Razor рахунок – спред від 0.0 пп. + $7 RT комісії. Стандарт для активних трейдерів
- 5 нагород ForexBrokers.com 2026 – Trading Fees, Copy Trading, Algo Trading, TradingView і MetaTrader
- Інструменти алготрейдера – Autochartist, API-торгівля, VPS-хостинг
Кому підійде: активним трейдерам які цінують вузький спред і платформи cTrader/TradingView. Українці реєструються через Pepperstone Markets (Багами) або кіпрський підрозділ.
№6. OANDA – для ринку США та якісної аналітики
|
Рік заснування |
1996 |
|---|---|
|
Регуляція |
8 ліцензій: FCA, ASIC, CFTC, NFA, MAS, CIRO Канада, FFAJ Японія, BVI FSC |
|
Спред EUR/USD |
від 0.6 пп. (стандарт) / нижче (Core Pricing від $10 000 балансу) |
|
Валютних пар |
68+ |
|
Мін. депозит |
$0 |
|
Платформи |
MT5 (для EU), власний OANDA Trade, TradingView |
|
Особливість |
одна з небагатьох з ліцензією для роздрібних клієнтів у США |
|
Реальні акції для UA |
✗ – тільки CFD на акції (~2 100) |
OANDA – піонер веб-торгівлі валютою (з 1996 року). У серпні 2025 року FTMO Group придбала OANDA у CVC Asia Fund IV – це може принести нові функції в найближчому майбутньому.
Що виділяє OANDA
- NFA-ліцензія для США – одна з 4-5 опцій для роздрібного форексу на американському ринку
- OANDA Lab – професійна аналітична платформа з ринковими дослідженнями і даними по позиціях інших трейдерів (OrderBook)
- 30 років без серйозних інцидентів – пройшла кілька циклів і регуляторних змін без хаків і санкцій
- Прозорість execution quality – публікує квартальні звіти про якість виконання ордерів. Серед брокерів це рідкість
Кому підійде: трейдерам у США через NFA-регуляцію і тим хто цінує якісну аналітику OANDA Lab і дані OrderBook.
№7. XTB – найкращий для початківців у Європі
|
Рік заснування |
2002 (Польща) |
|---|---|
|
Регуляція |
12 ліцензій: FCA, KNF, CySEC, BaFin, CNMV, DFSA та ін. |
|
Лістинг |
WSE: XTB (з 2016 року) |
|
Спред EUR/USD |
від 0.5 пп. (Standard) |
|
Мін. депозит |
$0 |
|
Клієнтів |
2.16 млн (з них 1.19 млн активних, кінець 2025) |
|
Капіталізація |
близько €2.5 млрд (травень 2026) |
|
Інструментів |
11 100+ (включно з реальними акціями і ETF) |
|
Реальні акції для UA |
✓ – через Belize-підрозділ; 6 000+ акцій + 1 400+ ETF. Через Кіпр НЕ доступні |
XTB – публічна компанія на Варшавській біржі (WSE: XTB) з капіталізацією близько €2.5 млрд. Платформа xStation 5 у 2026 році отримала нагороди ForexBrokers.com за «Найкращий для початківців», «Простота використання» і «Загальний переможець».
Чим XTB відрізняється від IBKR і Saxo для українців
Реальні акції доступні і у Interactive Brokers, і у Saxo Bank – у них асортимент значно ширший (приблизно у 4 рази більше). Унікальна перевага XTB не в кількості, а в умовах для українського інвестора з невеликим капіталом:
- 0% комісія до €100 000 обороту на місяць – у IBKR і Saxo завжди є комісія за акцію. У XTB до цього порогу витрати тільки на спреді
- Фракційні акції від €10 – купите частку Apple за €10 замість повної ціни. У Saxo фракційні обмежені
- xStation 5 простіша за конкурентів – новачок розбирається за 30 хвилин – на відміну від професійних терміналів IBKR і Saxo
- Без custody fee – Saxo Classic бере 0.15%/рік за зберігання. XTB у цьому конкурентний з IBKR
Підсумок: для інвестора з $200k+ Saxo Platinum або IBKR будуть вигіднішими по комісіях за рахунок ширшого асортименту і знижок на обсяги. Для українця з капіталом $1 000-50 000 – XTB через Belize дає найкраще співвідношення ціна/простота. За оборот понад €100k/міс – 0.2% (мін. €10).
Українці реєструються через XTB International Ltd (Belize) – через цей підрозділ доступні реальні акції і ETF. Через кіпрський підрозділ XTB Ltd (CySEC) реальні акції НЕ пропонуються – тільки CFD. Це принципово: при відкритті рахунку перевірте через яку юр. особу вас реєструють. Вибір реальних акцій великий (6 000+), але кількість ETF скромніша за конкурентів.
Кому підійде: тим хто хоче поєднати форекс і довгострокові інвестиції в реальні акції в одному рахунку. Найкраща опція для українців які бажають купувати акції без високих порогів Saxo або складної TWS у IBKR.
№8. CMC Markets – найбільше валютних пар на ринку
|
Рік заснування |
1989 |
|---|---|
|
Регуляція |
FCA Велика Британія, ASIC Австралія |
|
Лістинг |
LSE: CMCX (FTSE Small Cap) |
|
Спред EUR/USD |
від 0.7 пп. |
|
Валютних пар |
330+ (рекорд галузі) |
|
Мін. депозит |
$0 |
|
Інструментів |
12 000+ |
|
Реальні акції для UA |
✗ – тільки CFD (Stockbroking є, але лише в Австралії і UK) |
CMC Markets – один з найстаріших онлайн-брокерів з 1989 року. Публічна компанія на LSE (тікер CMCX, FTSE Small Cap).
Що виділяє CMC Markets
- 330+ валютних пар – рекорд галузі. Більше ніж у будь-якого іншого брокера рейтингу. Включно з рідкісними екзотичними парами
- Next Generation платформа – власне рішення CMC з 115+ технічними індикаторами і інструментами малювання. Одна з найфункціональніших для технічних аналітиків
- 36 років історії – пройшов всі ринкові цикли з 1989 без катастроф
- Лістинг на LSE – квартальна звітність публічна, регуляторна прозорість
Кому підійде: досвідченим трейдерам які працюють з екзотичними валютними парами і поглибленим технічним аналізом.
№9. AvaTrade – для торгівлі форекс-опціонами
|
Рік заснування |
2006 (Дублін) |
|---|---|
|
Регуляція |
CBI Ірландія, ASIC, FSA Японія, FSCA, ADGM ОАЕ |
|
Спред EUR/USD |
від 0.9 пп. |
|
Мін. депозит |
$100 |
|
Інструментів |
1 250+ |
|
Платформ |
8 (MT4, MT5, AvaOptions, AvaFutures, DupliTrade, ZuluTrade, Web Trader, Mobile) |
|
Унікальна фішка |
ванільні опціони на форекс на одному рахунку |
|
Реальні акції для UA |
✗ – тільки CFD на акції (1 700+) |
AvaTrade – ірландський брокер з 2006 року. 400 000+ клієнтів у 150+ країнах. Унікальний поєднанням широкого набору платформ і доступу до форекс-опціонів.
Що виділяє AvaTrade
- AvaOptions – ванільні опціони на форекс і ф'ючерси через спеціальну платформу. Рідкісна можливість для роздрібного трейдера – більшість конкурентів пропонують лише CFD
- 8 платформ під різні задачі – класичні MT4/MT5, власні AvaTradeGO і WebTrader, плюс AvaFutures для ф'ючерсів і DupliTrade для копі-трейдингу
- Копі-трейдинг через ZuluTrade і DupliTrade – інтеграція без окремої реєстрації
- AvaTradeGo – власний мобільний застосунок з простою кривою навчання
Кому підійде: тим хто шукає рідкісну для роздрібних брокерів можливість торгувати ванільними форекс-опціонами разом з валютами на одному рахунку.
№10. XM Group – найбільша клієнтська база
|
Рік заснування |
2009 (Кіпр) |
|---|---|
|
Регуляція |
CySEC, ASIC, FSCA, DFSA, FSC Беліз, CMA Kenya, FSC Mauritius |
|
Спред EUR/USD |
від 0.6 пп. (Zero) до 1.6 пп. (Standard) |
|
Мін. депозит |
$5 |
|
Клієнтів |
15+ мільйонів у 190+ країнах |
|
Інструментів |
1 400+ |
|
Платформи |
MT4, MT5, власний XM Web + мобільний |
|
Реальні акції для UA |
✗ – тільки CFD на акції (1 400+) |
XM Group – кіпрський брокер з 2009 року. 15+ мільйонів клієнтів у понад 190 країнах. Спеціалізація – максимально доступний вхід для абсолютних новачків з усього світу.
Що виділяє XM Group
- Мін. депозит $5 – один з найнижчих у галузі. Реальний шлях для першого досвіду без серйозного фінансового ризику
- Освіта на 27+ мовах включно з українською – найширше мовне покриття серед топ-форекс-брокерів
- Без комісій і реквотів – стандартний прайсинг через спред, без сюрпризів при виконанні
- Бонусна програма – Welcome Bonus, програма лояльності (доступно через офшорні підрозділи; у ЄС/UK заборонено за MiFID II)
Слабка сторона: спреди на стандартних рахунках значно вищі за середні. Низькі спреди (від 0.0 пп.) є лише на Zero рахунку, доступному не у всіх юрисдикціях. Для активних трейдерів витрати у XM вищі за Pepperstone або IC Markets.
⚠️ XM маркетинг заявляє «20+ мільйонів клієнтів» (нагорода CFI.co 2026), але незалежні огляди (FXEmpire, DayTrading, Myfxbook) сходяться на 15+ млн. Використовуємо консервативну.
Кому підійде: абсолютним новачкам з мінімальним капіталом ($5+) – для практики і навчання. Хто перейшов до активного трейдингу – обере вигідніші опції.
Поширені помилки при виборі брокера
Більшість трейдерів-початківців обирають брокера за неправильними критеріями. Ось найтиповіші помилки і як їх уникнути:
Помилка 1: гнатися за плечем замість контролю ризику
Типова логіка початківця: «Шукаю брокера з плечем 1:1000 – з $200 буду керувати $200 000 і швидко розбагатію». Ця логіка веде до зливу депозиту через 2-3 угоди.
Сама помилка не в плечі – плече це лише інструмент. Помилка в тому що трейдер відкриває максимальну позицію без стоп-лосса і не контролює відсоток ризику. Один невдалий рух – і депозит на нулі.
З грамотним ризик-менеджментом (1-2% ризику на угоду + стоп-лосс) можна торгувати з плечем 1:500 і не втрачати депозит. Без РМ навіть плече 1:10 з'їдає рахунок за тиждень. ESMA обмежила роздрібне плече до 1:30 саме тому що більшість роздрібних трейдерів не використовують РМ – це захист «за замовчуванням».
💡 Правило професіоналів: ризикуйте не більше 1-2% депозиту на одну угоду. Тоді 10 збиткових угод поспіль – це -10-15% депозиту, а не нуль.
Помилка 2: оцінювати тільки за мінімальним депозитом
Депозит $5 у несерйозного брокера – це $5 викинуті у вікно. Депозит $200 у регульованого ECN-брокера – реальний старт. Низький депозит – корисний для тренування на демо плюс перших мікро-угод. Але якість регуляції і виконання ордерів важливіша за «дешевий вхід».
Помилка 3: ігнорувати модель виконання
ECN/STP-брокери (IC Markets, Pepperstone Razor, IBKR) заробляють на комісії з обороту – їм вигідно щоб ви торгували і заробляли. Маркет-мейкери (наприклад, IG на стандартних рахунках) у деяких випадках виступають контрагентом угоди – їх доходи частково корелюють зі збитками клієнтів. Це не означає що маркет-мейкери – погано, але важливо розуміти модель.
💡 Ознака ECN-брокера: окрема комісія за лот (типово $5-7 RT) і дуже вузький спред (від 0.0 пп.). Маркет-мейкер: «нульова комісія», але спред ширший на 1-2 пп.
Помилка 4: довіряти рекламним бонусам
«Бонус 100% на депозит» – найчастіше пастка. Брокери регульовані FCA та ESMA взагалі не мають права пропонувати бонуси роздрібним клієнтам – це заборонено директивою MiFID II. Якщо брокер активно рекламує бонуси – він зареєстрований в офшорі без серйозної регуляції. Це не значить що він шахрайський, але рівень захисту коштів – нижчий.
FAQ: 5 найчастіших запитань
Висновки: кому що підійде
Форексний ринок 2026 року пропонує безпрецедентний вибір регульованих брокерів. Швидкий гайд за пріоритетами:
- Тільки починаєте → XTB або XM Group. Низький поріг входу і освіта.
- Активна торгівля, важливий кожен пункт → IC Markets або Pepperstone Razor.
- Максимальна надійність → IG Group або Interactive Brokers.
- Працюєте зі США → OANDA через NFA-регуляцію.
- Управляєте серйозним капіталом → Saxo Bank (банківська ліцензія).
- Рідкісні валютні пари → CMC Markets (330+ пар).
- Форекс-опціони → AvaTrade.
Незалежно від вибору – спочатку відкрийте demo-рахунок, перевірте реальне виконання мінімум 2 тижні, і тільки після цього вносьте справжні кошти.
Другие статьи автора
только с актуальной информацией